close
تبلیغات در اینترنت
ارزش و اهمیت نماز

سلام قولا” من رب الرحیم سلام علئ موسى و هارون سلام علئ ابراهیم سلام علئ نوح فى العالمین سلام علئ المرسلین سلام علئ إلیاسین سلام هی حتى مطلع الفجر
یا رب؛ عید است عطا بر همه ده بر ماتم و اندوه همه خاتمه ده پایان غم همه ظهور مهدی است تعجیل فرج به مهدی فاطمه ده
بهار سخاوتمند است، دامنی از گل به زمین می بخشد. کمی پای درس بهار بنشینیم
خانه تکانی”، رسم قدیمی همه “منتظران” بهار است؛ خانه تکانی دل را برای رسیدن بهار دلها، مهدی زهرا فراموش نکنیم.
سال نو و بهاری نو را، فرصتی نو برای تازه شدن و بازنگریستن بر چگونه زیستن میبینم برای وجود نازنینتان در این فرصت نو شوری نو برای ساختن و بهتر زیستن آرزو میکنیم.
ای حجت غایب زمانها در مدح تو نارسا، بیانها ای سایه لطف رحمت حق سلطان زمین و آسمانها بازآ که دوباره فصل گل شد ای زیور حسن بوستانها *به امید ظهور “بهار دلها” در بهار امسال*
هیچ نوروزی نیست مگر آنکه ما در آن منتظر گشایشیم. چرا که نوروز از روزهای ما و شیعیان است. امام صادق (ع)

خلاصه آخرین مطالب


به مجله ديني المصباح خوش آمديد
دنیای تصاویرمتحرک -ziba-gifs.mihanblog.com


 

  M_alhoda@


Image result for ‫تلگرام‬‎

بيانات مقام معظم رهبري در مورد قران:


 

Image result for ‫رهبر‬‎

 قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.


Image result for ‫رهبر قران‬‎مطالب مربوط

ارزش و اهمیت نماز

از نظر اسلام نماز ارتباط بنده با خداست،ارتباط موجود ضعیف ونیازمند به خداوند قادر وبی نیاز"یاایها الناس انتم الفقراء الی الله "

 هان ای  مردم شما فقیران در گاه خداوند هستید.

 الف:همه مسلمانان دوست دارندکه در نزد خداوند قرب ومنزلت پیداکنند،بهترین وسیله تقرب به خداوند نماز است ،"الصلوه قربان کل تقی"

 نماز موجب نزدیکی هرپرهیزکار است.

 ب:همه مسلمانان دوست دارندکه خداوند از آنان خوشنود باشد ،بهترین وسیله خوشنودی خداوند نماز است پیامبر اکرم فرمودند "الصلوه من شرایع الدین وفیها مرضات الرب وهی منهاج الانبیاء"

نماز از احکام دین است ودر آن رضایت خداوند وآن راه وروش انبیاء است.

 پ:همه مسلمانان دوست دارند قلب آنان آرام گیرد ،بهترین وسیله آرامش روح و قلب ،نماز است.زیرا نماز یاد خداوند است "اقم الصلوه لذکری " نمازرابرای من به پادارید

"الا بذکرالله تطمئن القلوب"همانا به یاد خداوند قلبها آرام می گیرد.

 ت:همه مسلمانان دوست دارندکه بهترین عمل را انجام دهند،بهترین عمل نماز است.قال علی علیه السلام"اوصیکم بالصلوه وحفظها فانهاخیرالعمل"سفارش می کنم شما را به نماز ومحافظت از آن که همانا بهترین عمل است.

 ث: :همه مسلمانان دوست دارندکه گناهانشان آمرزیده شود،بهترین وسیله  آمرزش گناه، نماز است .قال علی علیه السلام"من اتی الصلوه عارفابحقها  غفر له"هر کس نمازی با معرفت به جا آورد آمرزیده می شود.

 ج: همه مسلمانان دوست دارند به سعادت ورستگاری نائل شوند،بهترین وسیله سعادت نماز است "قد افلح من تزکی وذکراسم ربه فصلی"به تحقیق رستگار شد کسی که پاکیزه گشت ویاد کرد نام خداوند را ونماز گزارد.

چ-همه مسلمانان دوست دارنداز شرشیطان درامان باشند،بهتریت وسیله امنیت از گزند شیطان نماز است"الصلوه حصن من سطوات الشیطان"نماز قلعه محکم در برابر شرارتهای شیطان است.

 ح- همه مسلمانان دوست دارندمحبوب ترین عمل را برای خدا به جا آورند،محبوب ترین اعمال نزد خداوند نماز است."احب الاعمال الی الله عزوجل الصلوه" دوست داشتنی ترین اعمال نزد خداوند نماز است.

 خ- همه مسلمانان دوست دارنداز رذائل اخلاقی پاکیزه گردند،بهترین وسیله برای از بین بردن رذائل اخلاقی نماز است"ان الصلوه تنهی عن الفحشاء والمنکر"همانا نماز باز میدارد از زشتیها ورذائل اخلاقی  "فرض الله الصلوه  تنزیها من الکبر"خداوند نماز را واجب کرد برای پاکی از خود بزرگ بینی .

 د- همه مسلمانان دوست دارند به بهشت جاویدان راه پیدا کنند ،بهترین وسیله برای رفتن به بهشت الهی نماز است "تکون صلوه العبد مفتاحا للجنه"نماز بنده کلید بهشت میباشد.

 نسبت به نماز در روایات تشبیهاتی شده است از جمله:

 الف- نماز همانند سرنسبت به بدن است ،پیامبر اکرم فرمودند:"موضع الصلوه من الدین کموضع الراس من الجسد"

جایگاه نماز در دین همانند جایگاه سردر بدن است.

 ب- نماز همانند ستون خیمه است که استحکام خیمه به آن ستون هایی است که درآن به کاررفته است،رسول اکرم فرمودند:"مثل الصلوه مثل عمود الفسطاط اذا بعث العمود نفعت الاطناب والاوتاد ووالغشاء "نماز همانند ستون خیمه است هنگامی که ستون بر پا می شود بهره مند میشوند طنابها ومیخها وپوشش چادر(بدون ستون طنابها ومیخها و وپوشش چادر استفاده ای ندارند.)

ابعاد معنوی و محتوایی نماز

 

   نماز و صداقت

   کسی که دیگری را دوست دارد سخن گفتن با او را هم دوست دارد. آنها که با زبان مدعی خداخواهی و خدا دوستی اند و لی علاقه ای به نماز ندارند در ادعای خود صداقت ندارند. نماز ملاک و میزان مقدار تعهدی است که انسان در اظهارات خود دارد. به همین دلیل نماز منافق همچون سایر اعمالش همراه با صداقت نیست.

 

   نماز و تجملات

    علاوه بر حضور قلب و خشوع معنوی و توجه کامل که سفارش اسلام و از علائم مومن است و اهمیت آن تا آن جاست که اگر نمازی با توجه خوانده نشود قبول نمی شود و از نماز همان مقداری مورد قبول است که با حضور قلب باشد؛ ولی با این همه ، اسلام سفارش کرده است که نماز با بهترین لباس از نظر پاکی و نو بودن همراه با عطر و گلاب و وقار و آرامش انجام گیرد. تا جایی که بعضی به امام سجاد(ع) که به سوی مسجد می رفت گفتند : گویا منزل عروسی می روی !

   امام فرمود : ملاقات با خالق زیبایی ها دارم. ( حلیة المتقین/علامه مجلسی).

 

   نماز یک معامله پر سود

    خداوند می فرماید : « اذکرنی اذکرکم ». یعنی : شما مرا یاد کنید من هم شما را یاد می کنم.

   یاد ما برای خداوند سودی ندارد ولی یادی که خداوند از ما می کند لطفش را نصیب ما می گرداند، لغزش ما را می بخشد، دعای ما را می پذیرد، مشکل ما را حل می کند و ... لطف او برای ما بی نهایت ارزش دارد. پس در نماز که ما یاد خدا می کنیم متاع کم ارزشی را داده و در عوض متاع بسیار با ارزشی را گرفته ایم.

   ما از کسی یاد کرده ایم که او به یاد ما نیاز ندارد : « ان الله لغنی عن العالمین ». یعنی : خداوند از تمام جهانیان بی نیاز است. ولی بدینوسیله یاد خداوندی را به سوی خود جلب کرده ایم که در حقیقت تمام کمالات را دریافت کرده ایم. و این معامله پر سودی است( البته برای بعضی ها! ) که خداوند ما را به آن دعوت کرده است .

  تاریخ ارسال: پنجشنبه 23 دي 1395  ساعت: 10:31  |تعداد بازدید : 71   نویسنده :

دیدگاههای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

المصباح

  

  

http://upcity.ir/images2/98314650673942422940.gif


بسم الله الرحمن الرحیم اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ با کلامی می شود اعجاز کرد با کلامی تلخ و تند می شود ناساز گاری ساز کرد خنده ها را گریه کرد رشته ی پیوندها را پاره کرد با کلامی مهربان چون سر انگشت نسیم می شود هر عقده ای را باز کرد رشته های پاره را پیوند زد دوستی آغاز کرد با کلامی می شود اعجاز کرد... هدف این وبلاگ آموزشی "ارتقای آموزش زبان قرآن ، عربی ؛ وارائه نمونه سؤالات و مطالب کارآمد برای همکاران دلسوز و دانش آموزان فهیم و استفاده از تجارب و راهنمائی اساتید می باشد. امید است با ارائه نظرات ؛ رهنمودهای ارزشمند وتذکرات سازنده ی خود یاریمان نمائید. درضمن اسفاده از مطالب این وب با ذکر منبع برای همه ی خوبان آزاد است . جعفر علی آبادی دبیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند اين وبلاگ در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به ثبت رسيده است .
بازگشت به سایت