close
تبلیغات در اینترنت
مجلات قرانی

سلام قولا” من رب الرحیم سلام علئ موسى و هارون سلام علئ ابراهیم سلام علئ نوح فى العالمین سلام علئ المرسلین سلام علئ إلیاسین سلام هی حتى مطلع الفجر
یا رب؛ عید است عطا بر همه ده بر ماتم و اندوه همه خاتمه ده پایان غم همه ظهور مهدی است تعجیل فرج به مهدی فاطمه ده
بهار سخاوتمند است، دامنی از گل به زمین می بخشد. کمی پای درس بهار بنشینیم
خانه تکانی”، رسم قدیمی همه “منتظران” بهار است؛ خانه تکانی دل را برای رسیدن بهار دلها، مهدی زهرا فراموش نکنیم.
سال نو و بهاری نو را، فرصتی نو برای تازه شدن و بازنگریستن بر چگونه زیستن میبینم برای وجود نازنینتان در این فرصت نو شوری نو برای ساختن و بهتر زیستن آرزو میکنیم.
ای حجت غایب زمانها در مدح تو نارسا، بیانها ای سایه لطف رحمت حق سلطان زمین و آسمانها بازآ که دوباره فصل گل شد ای زیور حسن بوستانها *به امید ظهور “بهار دلها” در بهار امسال*
هیچ نوروزی نیست مگر آنکه ما در آن منتظر گشایشیم. چرا که نوروز از روزهای ما و شیعیان است. امام صادق (ع)

خلاصه آخرین مطالب


به مجله ديني المصباح خوش آمديد
دنیای تصاویرمتحرک -ziba-gifs.mihanblog.com


 

  M_alhoda@


Image result for ‫تلگرام‬‎

بيانات مقام معظم رهبري در مورد قران:


 

Image result for ‫رهبر‬‎

 قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.


Image result for ‫رهبر قران‬‎آموزش تصویری تجوید قرآن

آموزش تصویری تجوید قرآن

 در این مجموعه تصویری  شما آموزش صحیح تجوید و تلفظ قران را خوهید آموخت .

تجوید-قرآن-کریم

{ لینک دانلود }  آموزش تصویری تجوید قرآن کریم            حجم فایل : 258 مگابایت

پیامبر اسلام می فرمایند : هـیـچ زن و مرد مؤمنى از آزاده و برده نیست، مگر اینکه از طرف خداوند بر او حق واجبى است و آن این است که باید (به اندازه توانش ) قرآن بیاموزد. حضور تمام کاربران محترم سایت راسخون سلام عرض می‌کنیم. قصد داریم در راستای اعتلای فرهنگ قرآن کریم دست به کار آموزش این کتاب زندگی ساز شویم. بنابراین قدم دوم را به آموزش تجوید قرآن مجید اختصاص دادیم.
عناوین این آموزش:
-مقدمه
-صفات اصلی
-صفات فرعی
-روشهای قرائت قرآن
-ادغام
-احکام نون ساکنه و تنوین
-احکام میم ساکنه
-احکام غنه
-احکام مد و قصر
-وقف و ابتدا

  تاریخ ارسال: سه شنبه 12 خرداد 1394  ساعت: 7:19  |تعداد بازدید : 150   نویسنده :

2نکته طلایی برای تلاوت قرآن در ماه رمضان


تلاوت قرآن در ماه رمضان, قرآن خواندن در ماه رمضان,ثواب  قرآن خواندن در ماه رمضان

هر ساله، با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جامعه اسلامی ما توجه ویژه ای به قرآن مبذول می دارد. «لکل شیء ربیع و ربیع القرآن شهر رمضان»[1] از تلاوت آیات وحی تا شرکت در جلسات ختم قرآن. رسانه های عمومی هم تلاش می کنند با پخش برنامه های قرآنی در این اقبال فراگیر سهیم شده و با پخش جلسات  و محافل قرآنی شور و نشاط بیشتری را در بین مردم ایجاد نمایند. تمام این برنامه های مذکور خوب و مفید است و امید است که تلاش همه کسانی که به هر نحوی در مسیر قرآن گام بر می دارند، و در خدمت کتاب آسمانی هستند، در درگاه حضرت احدیت مأجور و سبب تقرب باشد.

ادامه مطلب

  تاریخ ارسال: دوشنبه 23 تير 1393  ساعت: 21:32  |تعداد بازدید : 143   نویسنده :

مجموعه زیبای آموزش تصویری روخوانی قرآن کریم

aamoozesh rookhaani quran karim مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم

این مجموعه بصورت متحرک سازی شده و به شیوه ای جذاب ،
روخوانی قرآن کریم را در ۱۲ درس آموزش می دهد

.

ردیف

عنوان

اجرا
(WMV)
حجم
(MB)
۱ درس اول b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۴٫۵
۲ درس دوم  b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم 15
۳ درس سوم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۱۷٫۳
۴ درس چهارم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۱۲٫۹
۵ درس پنجم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۱۵٫۲
۶ درس ششم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۱۸٫۷
۷ درس هفتم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۶٫۸
۸ درس هشتم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۳۷٫۱
۹ درس نهم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۲۲٫۴
۱۰ درس دهم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۱۷٫۵
۱۱ درس یازدهم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۸
۱۲ درس دوازدهم b movie 1 مجموعه زیبای آموزش تصویری روخواني قرآن کریم ۷٫۸

 


  تاریخ ارسال: دوشنبه 21 مرداد 1392  ساعت: 16:9  |تعداد بازدید : 96   نویسنده :

تلفظ صحیح حروف

حرف ( ث )

این حرف راباید به اصطلاح ((نوک زبانی))ونازک وکم حجم تلفظ کرد . مانند کودکانی که نوک زبانب صحبت می کنند.

حرف ( ح )

این حرف با گرفتگی خاصی در حلق ایجاد می شود.مانند کسی که بخواهد مثلا پوست تخمه ای را درحلق گیر کرده ؛ بافشار هوا خارج کند.

حرف ( ذ )

این حرف عینا مانند ( ث ) از نوک زبان و دندانهای بالا وبا صدای نازک وکم حجم تلفظ می گردد.

حرف ( ص )

این حرف مانند ( س ) تلفظ می شود فقط به همراه آن صداپرحجم ودرشت می گردد .

حرف ( ض )

این حرف از تماس کناره ی زبان با دندانهای آسیای بالا و باصدای پرحجم و درشت تلفظ می شود.
حرف ( ط )

این حرف مانند حرف ( ت ) تلفظ می شود بااین تفاوت که صدای آن درشت وپرحجم می باشد.

حرف ( ظ )

این حرف دقیقا مانند حرف ( ذ ) ازتماس نوک زبان و سردندانهای آرواره ی بالا ایجاد می شود . بااین تفاوت که صدا در (ظ) درشت و پرحجم می گردد.

حرف ( ع )

این حرف ازمیان حلق وبصورت نرم تلفظ می شود . و گویی صدا کش می آید.

حرف ( غ )

این حرف از ناحیه حلق تلفظ می شود ولی صدای آن نرم وکشیده و دنباله دار است .

حرف ( و )

برای تلفظ این حرف نباید مثل صدای فارسی آن دندانهای بالا یا لب پایین مماس گردد. بلکه در اداء این حرف لب ها به حالت غنچه در می آید وصدای (و)ازمیان دولب خارج می شود
  تاریخ ارسال: جمعه 13 ارديبهشت 1392  ساعت: 10:29  |تعداد بازدید : 185   نویسنده :

چه بخوانیم تا دعایمان مستجاب شود

چه بخوانیم تا دعایمان مستجاب شود
آ
 

: وَ لِلَّهِ الْأَسْماءُ الْحُسْنى‏ فَادْعُوهُ بِها وَ ذَرُوا الَّذینَ یُلْحِدُونَ فی‏ أَسْمائِهِ سَیُجْزَوْنَ ما کانُوا یَعْمَلُونَ؛ و نیکوترین نام‌ها برای خداوند است، پس خداوند را با آنها بخوانید و کسانی را که در اسم‌های خدا به کژی و مجادله میل دارند (و به جنگ و ستیزه می‌پردازند و صفات خدا را بر غیر او می‌نهند) رها کنید. آنان به زودی به کیفر آنچه می‌کردند، خواهند رسید.(اعراف، 180)
گرچه همه نام‌ها و صفات الهی نیکوست و خداوند همه کمالات را دارد که قابل احصاء و شماره نیست، امّا در روایات بر 99 اسم تکیه شده که در کتب اهل‏ سنت مانند صحیح مسلم، بخارى، ترمذى نیز آمده است. و هر کس خدا را با آنها بخواند، دعایش مستجاب مى‏ شود. و هر کس آنها را شماره کند ، اهل بهشت است، البتّه منظور تنها شمردن لفظى و با حرکات لب نیست، بلکه توجّه و الهام گرفتن از این صفات و اتّصال به آنهاست.
این 99 اسم، عبارتند از: «اللّه، اله، الواحد، الاحد، الصمد، الاول، الآخر، السمیع، البصیر، القدیر، القاهر، العلى، الاعلى، الباقى، البدیع، البار، الاکرم، الظاهر، الباطن، الحى، الحکیم، العلیم، الحلیم، الحفیظ، الحق، الحسیب، الحمید، الحفی، الرب، الرحمن، الرحیم، الذارء، الرازق، الرقیب، الرؤوف، الرائى، السلام، المؤمن، المهیمن، العزیز، الجبار، المتکبر، السید، السبوح، الشهید، الصادق، الصانع، الطاهر، العدل، العفو، الغفور، الغنى، الغیاث، الفاطر، الفرد، الفتاح، الفالق، القدیم، الملک، القدوس، القوى، القریب، القیوم، القابض، الباسط، قاضى ‏الحاجات، المجید، المولى، المنان، المحیط، المبین، المقیت، المصور، الکریم، الکبیر، الکافى، کاشف الضر، الوتر، النور، الوهاب، الناصر، الواسع، الودود، الهادى، الوفى، الوکیل، الوارث، البر، الباعث، التواب، الجلیل، الجواد، الخبیر، الخالق، خیر الناصرین، الدیان، الشکور، العظیم، اللطیف، الشافى».
در قرآن، اسامى خدا تا 145 نام آمده و عدد 99 در روایات، یا براى این است که برخى نام‏ها قابل ادغام و تطبیق بر بعض دیگر است یا مراد این است که این نام‏ها در قرآن نیز هست، نه اینکه فقط این تعداد باشد. در بعضى آیات، مضمون این نام‏ها وجود دارد. مثلاً «صادق»، به عنوان نام خدا در قرآن نیست ولى آیه‏ «و من أصدق من اللّه قیلاً» یعنى چه کسى راستگوتر از خداست؟ آمده است. در برخى روایات و دعاها مانند دعاى جوشن کبیر، نام‏هاى دیگرى هم براى خدا بیان شده است، البته بعضى از اسماى حسناى الهى، آثار و برکات و امتیازات خاصى دارد. فخر رازى مى‏‌گوید: همه صفات خداوند به دو چیز برمى ‏گردد: بى‌‏نیازى او و نیاز دیگران به ‏او.
امام صادق (ع) فرمود: به خدا سوگند، اسماى حسنى ماییم، یعنى صفات الهى در ما منعکس شده است و ما راه شناخت واقعى خداییم. طبق این احادیث، جمله‏ «ذروا الّذین یلحدون»، به ما مى‌گوید که به ملحدین فضایل اهل‏بیت ‏(ع) تکیه و اعتنا نکنید.
در روایت دیگرى امام رضا (ع) فرمودند: ما اهل‏ بیت ‏(ع) اسماى حسناى خدا هستیم که عمل هیچ‌کس بدون معرفت ما قبول نمى‌شود. «نحن واللّه الاسماء الحسنى الّذى لایقبل اللّه من احد عملاً الاّ بمعرفتنا»
عبارت «الاسماء الحسنى»، چهار بار در قرآن آمده است. اسماى حسنى‏ سه مصداق دارد: صفات الهى، نام‏هاى الهى و اولیاى الهى.
امام رضا (ع) فرمود: هرگاه به شما مشکلات و سختى روى آورد، به وسیله‏ ما از خداوند کمک بخواهید و سپس فرمود: «وللّه الاسماء الحسنى فادعوه بها»
امام رضا (ع) فرمود: «ان الخالق لا یوصف الا بما وصف به نفسه» آفریدگار، جز به آنچه خود توصیف کرده، وصف نمى‌‏شود. یعنى نمى‏ توان از پیش خود بر خدا نام نهاد، مثلاً او را عفیف و شجاع و امثال آن نامید.
اسم، نمایانگر مسمى است، ذات خداوند مقدس است، نام او هم باید مقدس باشد. بنابراین هم ذات خدا را باید منزّه شمرد، «سبحانه عما یشرکون» و هم نام او را تنزیه کرد. «سبح اسم ربک الاعلى» لذا قرار دادن نام دیگران در ردیف نام خدا جایز نیست و نمى‌‏توان گفت: به نام خدا و خلق.
شهید مطهرى مى‌‏گوید: نام‏هاى خداوند جنبه علامت ندارند بلکه نمایان‏گر صفت و حقیقتى از حقایق ذات مقدس او مى‌‏باشند.
امام صادق ‏(ع) ذیل این آیه فرمود: غیر خدا را با اسم‏هاى الهى نام ننهید و آن‌گاه به مناسبت جمله «یلحدون فى اسمائه» فرمود: «یضعونها فى غیر مواضعها» آنان نام‏هاى الهى را در غیر مورد آن بکار مى‌‏برند و با این کار، مشرک مى‏‌شوند و به همین دلیل خداوند فرمود: و ما یؤمن اکثرهم باللّه و هم مشرکون» ایمان اکثر مردم با شرک همراه است.
منبع: کتاب دقایقی با قرآن
  تاریخ ارسال: جمعه 09 فروردين 1392  ساعت: 17:54  |تعداد بازدید : 150   نویسنده :

المصباح

  

  

http://upcity.ir/images2/98314650673942422940.gif


بسم الله الرحمن الرحیم اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ با کلامی می شود اعجاز کرد با کلامی تلخ و تند می شود ناساز گاری ساز کرد خنده ها را گریه کرد رشته ی پیوندها را پاره کرد با کلامی مهربان چون سر انگشت نسیم می شود هر عقده ای را باز کرد رشته های پاره را پیوند زد دوستی آغاز کرد با کلامی می شود اعجاز کرد... هدف این وبلاگ آموزشی "ارتقای آموزش زبان قرآن ، عربی ؛ وارائه نمونه سؤالات و مطالب کارآمد برای همکاران دلسوز و دانش آموزان فهیم و استفاده از تجارب و راهنمائی اساتید می باشد. امید است با ارائه نظرات ؛ رهنمودهای ارزشمند وتذکرات سازنده ی خود یاریمان نمائید. درضمن اسفاده از مطالب این وب با ذکر منبع برای همه ی خوبان آزاد است . جعفر علی آبادی دبیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند اين وبلاگ در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به ثبت رسيده است .
بازگشت به سایت